RUSZA ZIMOWY POLAND BIKE MARATHON 2018

Rowerowa zima z Poland Bike nadchodzi! Grzegorz Wajs zaprasza amatorów MTB na Zimowy Poland Bike Marathon 2018. Miłośnicy jazdy na rowerach górskich będą ścigać się w trzech podwarszawskich miejscowościach. Zimowy Poland Bike Marathon wystartuje 11 lutego w Kobyłce. Dwa tygodnie później 25 lutego zawita do Marek. Finał odbędzie się 11 marca w Nieporęcie.

– Zapraszam na rowerową zimę z Poland Bike – mówi Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – Liczę, że nasza propozycja przypadnie do gustu kolarskim maratończykom. Zimowy Poland Bike Marathon będzie znakomitą rozgrzewką przed nowym sezonem LOTTO Poland Bike Marathon. A jednocześnie będzie miał to wszystko, co charakteryzuje nasz główny cykl oraz imprezy pod hasłem Poland Bike. Zapewniamy dobrą zabawę, ciekawe trasy z trzema dystansami i kolarskie miasteczka w pobliżu ciepłych hal sportowych. Mamy też istotny bonus sektorowy. Zimą każdy może poprawić swój sektor startowy. Spadków nie przewidujemy, co najwyżej będzie można zachować sektor dotychczasowy. Zapraszam na Zimowy Poland Bike Marathon do Kobyłki, Marek i Nieporętu!

Zimowy Poland Bike Marathon będzie rozgrywany na trzech dystansach, których nazwy są doskonale znane uczestnikom LOTTO Poland Bike Marathon. Na każdym z trzech etapów dzieci i młodzież będą rywalizować na dystansie FAN (4-7 km), a dorośli wybiorą dystans MINI (15-20 km) lub MAX (30-40 km). Podobnie jak w sezonie letnim, tak i zimowym – oprócz wielu kategorii wiekowych na każdym z dystansów – będą prowadzone klasyfikacje drużynowa i rodzinna. Do klasyfikacji generalnej zostaną zaliczone punkty z dwóch najlepszych startów. Zimowy Poland Bike Marathon wchodzi w skład punktacji Omnium Poland Bike, która uwzględnia m.in. LOTTO Poland Bike Marathon.

Zimowy Poland Bike Marathon organizowany jest przy współpracy z Urzędem Miasta Kobyłka, Urzędem Miasta Marki, Urzędem Gminy Nieporęt, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz siecią SklepRowerowy.pl.

Terminarz Zimowego Poland Bike Marathon 2018

I etap – 11 lutego – Kobyłka
II etap – 25 lutego – Marki
III etap – 11 marca – Nieporęt