PODSUMOWANIE LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017

PODSUMOWANIE LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017

Kolarski sezon LOTTO Poland Bike Marathon oficjalnie zakończony. Rok 2017 był niezwykle udanym w dotychczasowej historii cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Dziewiąty sezon wyścigów amatorów na rowerach górskich miał wysoką frekwencję, a charakterystyczny, okrągły numer startowy (jedyny taki w Polsce) stał się znakiem mocno rozpoznawalnym. LOTTO Poland Bike Marathon to cykl z największych potencjałem. Najmocniejszy na Mazowszu i w pobliżu Warszawy.

Kolorowy peleton rowerowych maratończyków w roku 2017 zawitał do Otwocka, Nowego Dworu Mazowieckiego, Legionowa, Radzymina, Nadarzyna, Góry Kalwarii, Urszulina, Lublina, Sitkówki-Nowin, Płocka, Wąchocka, Kozienic, Stężycy, Nieporętu, Marek, Konstancina-Jeziorny i warszawskiego Wawra.

Pierwszy raz w historii odbył się Zimowy Poland Bike Marathon. Cykl składający się z trzech etapów zagościł w Markach, Nieporęcie i Kobyłce. To nie był jedyny debiut. Ekipa Poland Bike odwiedziła pierwszy raz Starachowice, organizując Starachowicką Strzałę, wyścig amatorów na rowerach szosowych i górskich.

Prawdziwym hitem okazały się, organizowane przez Poland Bike, Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim w Warszawie. Impreza tej rangi wróciła do stolicy po ponad 20-letniej przerwie. Zawody na Górze Kazury na warszawskim Ursynowie stały na wysokim poziomie, zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Zdaniem obserwatorów i uczestników Mistrzostwa Polski XC 2017 były najlepsze w dotychczasowej historii.

Tradycyjnie świetną oprawę i obsadę miał, organizowany przez Poland Bike, Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie – finał Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Kultowa impreza dla zawodowców i amatorów, zarówno na rowerach szosowych, jak i górskich. Rozgrywana na pięknej rundzie na Trakcie Królewskim w sercu Warszawy, ze startem i metą na Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Placu Zamkowego.

Niesamowity skok popularności zanotował oficjalny profil Poland Bike na facebooku, gdzie liczba fanów LOTTO Poland Bike Marathon w błyskawicznym tempie przekroczyła już 14 tysięcy. Pod tym względem jest to absolutna czołówka sportowa w skali ogólnopolskiej.

Poland Bike to nie tylko maratony MTB. W kalendarzu imprez organizowanych przez Poland Bike i Fundację Sport znalazły się też Warszawski Triathlon Zimowy, Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów, Poland Bike XC na Kopie Cwila na warszawskim Ursynowie i Mikołajkowy Konstancin.

Na koniec tradycyjna akcja Poland Bike. Ale już bez rowerów. „Podsumowanie Sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2017” – spotkanie pod takim hasłem odbyło się w warszawskiej Restauracji „Volley Bajka”. Była to wieczorna, kameralna impreza dla kolarzy, z udziałem organizatorów, sponsorów i przyjaciół cyklu. W części oficjalnej spotkania zostały rozstrzygnięte m.in. dwa konkursy. Trasą Poland Bike 2017 został uznany warszawski Wawer, a plebiscyt na Miss Poland Bike 2017 wygrała Joanna Sobczuk. Później dominowała już zabawa przy muzyce, a kolarze kolejny raz udowodnili, że w tańcu na parkiecie radzą sobie równie dobrze, jak na rowerach.

– Szykujemy już nowy, jubileuszowy, bo dziesiąty sezon pełen atrakcji i nowości – mówił organizator imprez Poland Bike Grzegorz Wajs. – Miłośników jazdy na rowerach zapraszam na Warszawski Triathlon Zimowy, który 27 stycznia 2018 roku tradycyjnie odbędzie się na Stegnach. A zaraz potem na Zimowy Poland Bike Marathon w trzech podwarszawskich miejscowościach. To będzie dobre przetarcie przed naszym głównym cyklem LOTTO Poland Bike Marathon.

Cykl Zimowy Poland Bike Marathon 2018 wystartuje 11 lutego w Kobyłce, 25 lutego odwiedzi Marki, a zakończy się 11 marca w Nieporęcie. Sezon letni z LOTTO Poland Bike Marathon rozpocznie się 25 marca w Otwocku i będzie składał się z 14 etapów, przede wszystkim rozgrywanych na Mazowszu.

Na mapie LOTTO Poland Bike Marathon 2018 pojawią się Otwock, Nowy Dwór Mazowiecki, Legionowo, Radzymin, Nadarzyn, Góra Kalwaria, Urszulin, Kozienice, Marki, Płock, Nieporęt, Kielce, Konstancin-Jeziorna i warszawski Wawer.

Nowością będzie „Korona Świętokrzyska”, trzydniowa, niezwykle atrakcyjna górska etapówka MTB, która w dniach 6-8 lipca odbędzie się w Wąchocku i Sitkówce-Nowinach.

Oficjalne hasło Poland Bike niezmienne od lat, czyli „Startuj z nami! Kolarstwo jest naszą pasją” mówi wszystko. To motto stało się hasłem wielu tysięcy Polaków, uczestników LOTTO Poland Bike Marathon.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon